Cześć, tu Agnieszka i Maciek, czyli Janusze on tour.

Wspólnie prowadzimy blog o tanich podróżach – podpowiadamy, jak znaleźć tanie loty, gdzie spać, gdzie jeść. Piszemy też krótkie przewodniki po zwiedzonych miastach.

Dlaczego właśnie „Janusze on tour”? Przyjęło się, że Janusz to symbol najgorszych polskich przywar, kwintesencja obciachowości, kombinatorstwa, zaściankowości, oszczędzania na wszystkim. Przy tym każdy wstydzi się przyznać, że sam do „Januszy” należy. My nie negujemy, my godzimy się z naszymi słabościami, z tym, że staramy się zaoszczędzić na lotach i noclegach, często kosztem jakości. Nie udajemy „światowych” i „obytych” podróżników – organizujemy wszystko po swojemu, po taniości. Poznajemy świat, próbując przetłumaczyć go sobie na nasze, małe rozumy i dzielimy się z innymi swoim doświadczeniem.

Na co dzień pracujemy, jak większość ludzi, ograniczeni dniami urlopowymi. Cały czas staramy się rozwijać stronę i dodawać co rusz to nowe, ciekawe kierunki i wskazówki podróżnicze. Chcemy pokazać, że nie trzeba mieć fortuny, ani rzucić “zwykłego, szarego życia”, by zwiedzić cały świat.

W marcu 2019 r. wydaliśmy także własnymi siłami książkę “Mzungu. Opowieści z Zambii”, w której opisujemy kulturę i tradycję ludności zambijskiej – można ją kupić przez nasz sklep internetowy.

Mamy nadzieję, że pozostaniesz z nami na dłużej. Życzymy dobrej zabawy!